fbpx

Cera naczyniowa

Jest bardzo wrażliwa. Reaguje charakterystycznym zaczerwienieniem na czynniki atmosferyczne, stres a także spożywanie ostrych potraw. Nawet dobrze znane i lubiane przez nas używki takie jak kawa, herbata oraz czekolada etc. mogą wzmagać zaczerwienienie lub podrażnienie na skórze.

Cera naczyniowa jest o wiele cieńsza od normalnej. Naczynia krwionośne umieszczone są płycej, w związku z czym zaczerwienienie wynikające np. ze zmiany temperatury jest o wiele bardziej i szybciej widoczne niż u pozostałych cer. Naczynia nie obkurczają się tak szybko w związku z tym efekt rumienia utrzymuje się na niej dłużej, co przysparza takiej cerze wielu problemów.

Posiadaczki takiej cery powinny zrezygnować lub ograniczyć ekspozycję na: światło słoneczne, solarium, wiatr, mróz , chlorowaną wodę, gorące kąpiele, saunę oraz łaźnie parowe.

Jak dbać o cerę naczyniową ?
W pielęgnacji powinny znajdować się substancje wzmacniające napięcie naczyń krwionośnych oraz przeciwzapalne.  Jedną z takich substancji jest escyna pozyskiwana z nasion kasztanowca oraz witamina C, która uszczelnia naczynia krwionośne.

Nie możemy również zapomnieć o łagodzeniu i nawilżeniu skóry. W tym przypadku świetnie sprawdzą się kosmetyki mające w składzie emolienty, alantoinę oraz wit. E, stosujemy również filtry – najlepiej SPF 50 przez cały rok. 

Cera  naczyńkowa jest wyjątkowo wrażliwa, dlatego specjalna i regularna pielęgnacja jest kluczowa. Niestety, jeśli zaniedbamy swoją cerę, na skórze mogą powstać nieestetyczne trwałe zmiany lub trądzik różowaty.

W celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji warto udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie dobierzemy odpowiednią linię pielęgnacyjną.

Z naszej oferty w formie zabiegu i pielęgnacji domowej polecamy Wam min. linie HYPER SENSITIVE oraz Matujący podkład przeciwsłoneczny w pudrze SPF 50.

Napisz do nas aby zamówić