fbpx

Cera Mieszana

Każda cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Może się wydawać, ze jedynie z cerą normalną z nazwy jest najmniej „zachodu”.
Jednak i ten typ cery potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji…

Ale nie o tym w dzisiejszym wpisie.

Dzisiaj bierzemy pod lupę cerę mieszaną, czyli w naszym przekonaniu najbardziej problematyczną i wymagającą szczególnej pielęgnacji. 
Jak rozpoznać u siebie cerę mieszaną? Ten charakterystyczny rodzaj cery składa się z tłustej strefy T , czyli: czoło, nos i broda.
Natomiast policzki, skronie, sporadycznie również żuchwa pozostają suche, często nawet bardzo przesuszone.
Reasumując, za sprawą swojego niejednolitego typu, może przejawiać skrajne cechy skóry suchej , jak i tłustej.

Ciężko dobrać odpowiednią pielęgnację do takiego typu cery oraz  oczywiście odpowiedni makijaż.

Na szczęście istnieje dzisiaj na rynku wiele produktów, które pielęgnują i odpowiednio regulują nadmiernie wydzielające się sebum oraz dostatecznie nawilżają te partie skóry, które tego nawilżenia potrzebują . Nie zapominajmy, że cera tłusta również wymaga odpowiedniego nawilżenia! Zawsze.

Więc idealna pielęgnacja cery mieszanej powinna zadbać o odpowiednie oczyszczenie – szczególnie w strefie T oraz utrzymanie odpowiedniego dla danego typu cery nawilżenia.

W celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji warto skonsultować się z kosmetologiem lub innym specjalistą.

Z naszej oferty w formie zabiegu i pielęgnacji domowej polecamy Wam m.in. linie BALANCE PRO oraz Sypki puder mineralny dostępny w kilku kolorach / odcieniach.