fbpx

Cera Dojrzała

Tym razem poświecimy trochę uwagi cerze dojrzałej… Bez wątpienia, wszystkim nam przyjdzie zmierzyć się z upływającym czasem. Być może Was zaskoczę lecz pierwsze oznaki starzenia dają o sobie znać już po 25 roku życia ponieważ w tym okresie zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny. Jednak o skórze dojrzałej zaczynamy mówić gdy przekroczymy 45 rok życia.

Cera dojrzała charakteryzuje się: pojawiającymi się zmarszczkami w okolicach oczu, na czole oraz w kącikach ust. Z upływem czasu pojawiają się również bruzdy nosowo – wargowe.

Jednocześnie skóra dojrzała staje się zwiotczała. Upływający czas oraz wolniejszy proces regeneracji, sprawia, że cera staje się poszarzała, 
a na jej powierzchni pojawiają się rozszerzone naczynka, przebarwienia lub wypryski.

Cera dojrzała nie dotyczy wszystkich po 45 roku życia, wiąże się to również z naszym wiekiem biologicznym. Reasumując decydują o tym min.: uwarunkowania genetyczne, odpowiednio dobrane kosmetyki, codzienna pielęgnacja, sposób odżywiania , aktywność fizyczna etc.

Informacyjnie, analizy wielu badań wskazują, że najszybciej traci jędrność skóra ” mieszana „.

Wiec wynika z tego , że musimy również pamiętać o jej regularnym nawilżeniu już przed 30 rokiem życia.

Z naszej oferty w formie zabiegu i pielęgnacji domowej polecamy Wam min. linie HYALURONIC ACTIVE + ( intensywne nawilżenie z efektem anti – aging) oraz linie VITAMIN C ACTIVE + (ujędrniający zabieg z witaminą C do skóry dojrzałej).